Jarní Cena Brna 2019

16.04.2019

Máme za sebou první závody!

Ne teda celý náš tým, protože se klasicky nepodařilo stihnout vše včas, ale vzhledem k počasí, kdy se nám zdálo, že jsme spíš na Sibiři než na Jižní Moravě, nám to nakonec vůbec nevadilo, a tím myslím mě a Indiána. 
Naše "barvy" tak nakonec reprezentoval pouze Josef Klusáček, který je zároveň novým členem našeho týmu a bude letos brázdit hlavně české přírodní okruhy na motorce Kawasaki ER6 specifikace Supertwin, kterou ve spolupráci s mechanikem Alešem Sýkorou a partnery připravil Indián.

Ze začátku jsme se potýkali s lehkými technickými obtížemi, ale JCB byla pro nás stejně takovou zkouškou a zároveň tréninkem. Josef ale už v kvalifikaci ukázal, že nemíní zametat na konci startovního pole a hned v první kvalifikaci obsadil třetí místo. Ve druhé už mu to ostatní jezdci neusnadnili a tak nakonec startoval ze stále skvělé druhé řady z osmého místa.

První závod Josef neodstartoval nejrychleji a tak se přes něj dostalo několik jezdců, které musel postupně zdolávat zpět a nakonec z toho bylo krásné 8.místo.

Druhý nedělní závod byl o poznání lepší, Josef odstartoval lépe a dokázal se držet první skupinky pěti jezdců. Stále dojížděl jezdce před sebou a nakonec se dostal i na páté místo, ale pak přišla jezdecká chyba :) a propad na 6.místo, na kterém závod zakončil.

Indi #23:
"Spadl mi obrovský kámen ze srdce, když Pepa dojel druhý závod. Odvážíme si dvě pěkná umístění, což na nováčka je dost slibné. Motorka zpočátku nefungovala ideálně, ale povedlo se nám na ní zapracovat a výsledek se dostavil, a to ještě přitom máme prostor pro další vylepšení, na kterém zamakáme do závodu ve Starém Městě, kam se Josef spolu se svými partnery chystá. My budeme tou dobou držet pěsti z Irska doufám :-)"

Video z druhého závodu zde na FB stránce


Za tým Indiracing Veronika