300 ZGH Hořice

22.05.2019

Hořice byly prvním domácím závodem pro náš tým, kde startoval i Michal Indi Dokoupil.

Závodní sestavu tak tvořil Indi se startovním číslem #23, nováček v týmu Josef Klusáček #78 a motorku měl z našeho týmu půjčenou i francouzský závodník Timothée Monot #29.
Já jsem tentokrát nestartovala, protože na mě nezbyla technika. Indián byl přihlášený do třídy Supertwin, kde startoval s mojí motorkou, kterou jsme narychlo připravovali na loňskou Manx Grand Prix a od té doby stála v garáži. Ani ne týden před "zatáčkama" jsme zjistili, že motorka neběží a netušili jsme proč, nakonec musel mechanik Aleš Sýkora celou motorku rozebrat, takže se už nestihlo zajet na motorovou brzdu, a tak jak se to seskládalo, tak i Michal jel. Yamahu R6 máme v tuto chvíli v Irsku, takže do 600cc nebyl Indi přihlášený vůbec, ale přesto se nám nakonec podařilo přichystat neplánované překvapení pro fanoušky, když se u nás ve stanu objevil motocykl Ariane Moto 3, s motorem Honda 250cc. Z "Arunky" měl Indián fakt radost, protože už loni se mu na ní podařilo zvítězit na mezinárodním podniku Ulster Grand Prix, takže věděl, že bude mít v rukou zase skvělou techniku.

Michal Indi Dokoupil #23:

"Arunka je moje tajná láska, protože je opravdu skvělá a rychlá. Konečně jsem si v Hořicích mohl zase sednout na pořádnou závodní techniku a věděl jsem, že bude výborně připravená. Samozřejmě bych rád jel i na šestce, ale upřímně ta moje už prostě čelo nemá šanci stíhat, a tak nemělo moc smysl ji nákladně vozit z Irska zpět. Třeba se ještě někdy ke konkurenceschopnému šestikilu dostanu, ale zatím máme karty už nějak rozdaný. Na Twinu jsem neseděl dva roky a trochu mě znervóznilo, že nám nešel zprovoznit, protože jsme s tím vůbec nepočítali, že by byl nějaký problém. Navíc jsem si zapomněl převody doma, a měl jsem tak dlouhý převod z Manu. Oproti Ariane mi to najednou přišlo jako tank, ale rychle jsem si zvykl. V prvních kolech jsem za sebou vyvezl i Josefa Klusáčka, který ale bohužel později u vodojemu havaroval, a i když se nic vážného nestalo, docela si celý ten víkend ztížil, ale i to jsou prostě závody. Zához se podařil i Timothéemu, takže jsme pak měli ve stanu trochu vrakáč, ale v tu chvíli hodně pomohl mechanik Aleš a jeho kolega Laďa z Teambike23. V kvalifikaci jsem ve Twinech obsadil sedmé místo a na Moto3 celkové třetí na startovním roštu."

V sobotu večer jsme ještě v rámci memoriálu Aničky Durchánkové v prostoru hořické cílovky slosovali ceny, které věnoval například i Ivo Kaštan, a výtěžek z akce jde na podporu Lukáška s cystickou fibrózou, na kterou právě loni naše velká fanynka a motorkářka Anička zemřela.

V neděli dopoledne byl na řadě závod Moto3 spojený se 125 GP a 250SP. První dva jezdci Patrik Kolář a Steffen Grämer ulili start, a oba dostali penalizaci dvacet vteřin. Po prvním kole byl Indi na druhém místě a ve třetím už přijel jako první, které bez problémů udržel až do konce a zvítězil.

"Původní plán byl, že se budu držet za klukama a ke konci závodu bych zkusil zaútočit. Po prvním kole jsem viděl, že jedou dost rychle, a že by bylo asi lepší se dostat před ně hned, a zkusil si vytvořit nějaký náskok, abych nepropásl šanci třeba až dojedeme nějaké jezdce o kolo. Jakmile jsem se dostal na první místo, snažil jsem se jet stabilně a přesně a držet si lehce odstup. Kdyby ale bylo potřeba, byl jsem připravenej ještě zrychlit. Po projetí cílem jsem byl šťastnej, že jsem udělal radost majiteli Ariane, protože jsem mu hned před startem připravil perné chvíle, když nešla Ariane nahodit. Chyběla vteřina a mohl jsem startovat z boxovky, i když asi ani to by mi úplně nevadilo. Taky jsem byl rád, že poslední potřebný výsledek k TT licenci posílám právě z Hořic a navíc s prvním místem."

Hned po závodě nám ale Indi připravil další perné chvilky, protože se mu podařilo si proříznout dlaň tak, že musel odjet na šití a přišel tak i o závod twinů, kde měl startovat z druhé řady. Po návratu z jičínské nemocnice jsme tak šli alespoň podpořit našeho Josefa, který startoval kvůli svému pádu až z předposlední řady, protože ve druhé kvalifikaci stihl pouze tři kola, což není pro nováčka zrovna moc. V závodě si ale vedl perfektně a s každým kolem se prokousával startovním polem dopředu a cíl protnul na 14.místě, což bylo po tom všem opravdu úspěch.

Příští Josefův závod budou slovenské Kopčany a my s Indiánem jsme právě na cestě na TT Isle of Man, tak sledujte náš web www.indiracingteam.cz a Indiho stránku na facebooku, kde dáváme videa a hlavně přímé přenosy během tréninků i závodů!